ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ HPV

H2020 RIVER-EU: Зменшення нерівностей у сфері вакцинації в європейському регіоні – залучення спільнот з недостатнім підтримкою

Багатьом хворобам та їх наслідкам можна запобігти за допомогою вакцинації. Вакцинувавшись, ми також можемо захистити себе від вірусу людського папіломи (HPV), який загрожує як жінкам, так і чоловікам і спричиняє рак шийки матки, новоутворення області голови та шиї або інших частин тіла. Однак такі спільноти, як мігранти, можуть мати гірший доступ до медичних послуг, не завжди мають достатньо інформації та можливостей для вакцинації. Це призводить до того, що лише невелика кількість осіб вакцинується. Ми б хотіли найбільше допомогти саме таким спільнотам, тому зосереджуємося на українській спільноті в Польщі.

Яка наша мета?

Основною метою проєкту є поліпшення доступності вакцинації проти HPV для спільнот, які стикаються з обмеженим доступом до послуг, усунення бар’єрів з боку системи охорони здоров’я та впровадження адаптованого втручання для цільових спільнот.

Тому ми намагатимемося не лише дізнатися, чому так мало людей вакциновано та які перешкоди їм це унеможливлюють, але й спробуємо щось з цим зробити. Зокрема, ми будемо прагнути усунути перешкоди у секторі охорони здоров’я, які для багатьох людей утруднюють вакцинацію.

Що робимо?

Інтервенція, яка реалізується в Польщі, базується на двох стовпах:

 1. використання послуг українських сімейних лікарів, які працюють з українськими мігрантами та проводять двогодинну освіту з вакцинації MMR/HPV для батьків дітей, що кваліфікуються до вакцинації MMR/HPV (відповідно у віці 1-6 років і >9 років), а також направляють їх до пунктів вакцинації, які знаходяться в клініці первинної медичної допомоги; Відповідні брошури та листівки, а також посилання на відеоматеріали обома мовами надаються під час освітніх сесій. Українські сімейні лікарі, які працюють з українськими мігрантами, були навчені з питань вакцинації MMR/HPV перед початком освітнього циклу з кваліфікованими батьками. Український промоутер здоров’я буде залучений до співпраці з українськими сімейними лікарями та батьками, а також до збору відповідних даних.

 2. використання шкіл для освіти батьків дітей, що кваліфікуються для вакцинації MMR/HPV, через електронні щоденники занять. Цей стовп інтервенції буде доповнено освітніми елементами, такими як брошури та листівки обома мовами.

Інтервенція об’єднує в собі елементи, які відповідають потребам і побажанням українських батьків, висловленим під час дискусій у фокус-групах (2021-2023).

Нашою метою не буде примушування когось до вакцинації, але забезпечення українським батькам, які перебувають у Польщі, якісною, зрозумілою інформацією про вакцинацію HPV та MMR, так, щоб вони могли ухвалити правильне рішення. Крім того, ми проведемо батьків через польську систему вакцинації, щоб – якщо вони зацікавлені – вони могли вакцинувати своїх дітей.Sme tím lekárov, psychológov, a ďalších odborníkov z Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Na projekte spolupracujeme s asistentami podpory zdravia z organizácie Zdravé regióny, s miestnymi lekármi a školami, ale aj s kolegami z ďalších desiatich krajín Európy.

 

Чому ми це робимо?

Щороку в Україні діагностується понад 4 700 нових випадків раку шийки матки (оцінки на 2020 рік). Рак шийки матки займає четверте місце серед найпоширеніших причин раку у жінок в Україні та є другим за частотою новоутворенням у жінок віком від 15 до 44 років. Відсутні дані щодо показників вакцинації проти HPV в Україні, які були б зареєстровані в системі моніторингу VPD ВООЗ. Поперечні дослідження, проведені в Україні, вказують на дуже низький рівень вакцинації: на рівні 1,7%. У країнах, де вакцинація проти HPV є ефективнішою, знижується частота захворювань, пов’язаних з інфекцією HPV. Мігранти повинні мати доступ до якісної інформації, щоб мати можливість приймати обізнані рішення щодо свого здоров’я. Тому, щоб допомогти їм подолати перешкоди у доступі до вакцинації, ми організовуватимемо освітні зустрічі. Дані, отримані у проєкті RIVER-EU під час зустрічей з українськими мігрантами, експертами, медичним персоналом та вчителями, дозволять видати рекомендації, які сприяють збільшенню реалізації вакцинації серед мігрантських груп, які перебувають у Польщі.

Хто ми?

Ми – команда лікарів, медсестер і студентів медицини з Медичного факультету Колегіуму Медикум Університету Зеленої Гури. Ми співпрацюємо в проєкті з українськими сімейними лікарями, які працюють в Польщі, медсестрами з пунктів вакцинації, медичними координаторами та школами, експертами з галузі вакцинології, гінекологічної онкології, громадського здоров’я, сімейної медицини, вірусології, а також з колегами з десяти інших європейських країн

Вірус папіломи людини (HPV) є поширеним, і 50-75% сексуально активних осіб матимуть контакт з HPV протягом життя.

Як можна заразитися?
 • тісний контакт «шкіра до шкіри»
 • сексуальні контакти
 • у перукаря, косметолога
 • у тату-салоні
 • у сауні
 • на басейні
Що збільшує ризик зараження HPV?
 • орально-генітальні контакти
 • глибокі поцілунки
 • велика кількість партнерів
 • ранній сексуальний дебют

90% випадків інфекцій є тимчасовими. Більшість буде самостійно елімінована.

умовою розвитку передракового стану та раку є тривала інфекція (>24 місяці).

Існує понад 200 типів HPV:

– Типи вірусу високого ризику розвитку новоутворень (інша назва онкогенні типи) – 14 типів. У результаті тривалої інфекції цими типами може виникнути розвиток: раку шийки матки, анального отвору, піхви, вульви, пеніса, а також новоутворень голови та шиї (включаючи рак гортані).

Типи вірусу низького ризику (інша назва неонкогенні типи) – 10 типів. Вони відповідальні за генітальні бородавки (так звані кондиломи) та рецидивуючу папіломатозність гортані.

ІНФЕКЦІЯ У МОЛОДОМУ ВІЦІ ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК ПРОГРЕСУВАННЯ ДО РАКУ

Як вакцинація може нам допомогти

 • у 2006 році була введена перша вакцина проти вірусу HPV, з того часу у всьому світі було введено понад 205 мільйонів доз
 • у Англії, Швеції чи Австралії вакцинація практикується вже дуже давно

ВАКЦИНАЦІЯ ДІТЕЙ МІГРАНТІВ З УКРАЇНИ В ПОЛЬЩІ Є ШАНСОМ ЗАХИСТИТИ
ЇХ ВІД РАКУ!

Як діє вакцинація
 • вакцинуючи, ми показуємо нашому організму, як виглядає оболонка вірусу

 • наш організм починає виробляти спеціальні антитіла, які здатні елімінувати справжні, живі віруси, з якими ми можемо зіткнутися згодом

Кому належать безкоштовні вакцинаціїDZIEWCZĘTA I CHŁOPCY
 • ДІВЧАТА ТА ХЛОПЦІ

  – Діти у віці 12 років: батько обирає одну з двох вакцин: Cervarix або Gardasil;

  Немає потреби у наявності рецепту.

  – Діти віком >9 і < 18 років: вакцина Cervarix. Дитина/підліток потребує рецепту, виписаного лікарем. Батьки отримують вакцину в аптеці. Кваліфікація до вакцинації та вакцинація – у клініці первинної медичної допомоги

Чому люди не повинні боятися вакцинацій
 • вакцинація не може спричинити захворювання

 • вакцина не містить живого вірусу

 • вакцинація не спричиняє аутизм, безпліддя чи інших серйозних захворювань

Потрібна додаткова інформація?

У вас є питання або вам потрібна додаткова інформація? Зв'яжіться з нами!

Зв'яжіться з нами для отримання додаткової інформації

Контакти

Search